Home ArchiXL Organisatie Nieuws De Triple A @ncyclopedie is live

De Triple A @ncyclopedie is live

Let op: opent in een nieuw venster PDFAfdrukkenE-mailadres

ArchiXL heeft in opdracht van saMBO-ICT gewerkt aan een nieuwe uitgave van de Triple A encyclopedie voor het MBO in de vorm van een wiki.

De Triple A encyclopedie is een verzameling modellen die de inrichting van processen en bijbehorende informatievoorziening van MBO instellingen beschrijven. Er is een groot verschil tussen de papieren en de online versie. De encyclopedie is zo ontworpen dat het materiaal van Triple A gemakkelijk te gebruiken is in de dagelijkse praktijk. Er is vanuit de doelgroepen specifiek nagedacht over de informatie en ontsluiting die het best aansluit.

De basis voor de Triple A encyclopedie wordt gevormd door het semantische wiki platform wikixl. De kracht van dit platform is dat het mogelijk is om informatie gestructureerd te beheren waardoor het op intelligente wijze kan worden ontsloten, op een wijze die aansluit bij de informatiebehoefte van de doelgroep. Dit is met name interessant voor architecturen zoals NORA, PETRA, ROSA en WILMA die al eerder in een semantische wiki zijn ondergebracht. Het toepassingsgebied van semantische wiki's is echter in potentie veel groter.